SEMINARS
EXHIBITIONS

SEMINARS

Girne American Universitesi Faculty of Architecture
Customary Seminars

EXHIBITIONS

Girne American Universitesi Faculty of Architecture
Customary Exhibitions

Close
Sign In
Sign in to GAU Network.
Don't have a account? Register Now !
Sign In To :  
Username : Forgot Username?
Password : Forgot Password?
Not a member yet? Register now!
Forgot Username : GAU Web Mail  
Name Surname :
E-Mail Address :
Register To : GAU Web Mail  
E-Mail Address :
Name Surname :
Register To : GAU Student Mail  
Student Number :
E-Mail Address :
Register To : Student Information System  
E-Mail Address :
Name Surname :
Username for : Student Information System  
E-Mail Address :
Name Surname :
Password for : Student Information System  
E-Mail Address :
Student Number :
Username for : GAU Library  
E-Mail Address :
Student Number :
Register to : GAU Library  
E-Mail Address :
Student Number :

15-16 Spring Semester Final Exams Schedule

Tarih: 20/05/2016
 24 th May 2016 Tuesday (24/05/2016 - Salı)      
C. Code exams type Lec Class Time no of  stud Inv
ARC212.1,2,3,4 submission Tomsz Z. ADA218 09:00-10:00 172 Souhaib 
ARC481 submission Hassina N. ADA105 11:00-12:00 44 -
INT481 submission Hassina N. ADA105      
İÇM132 yazılı sınav Bugu Ş. ADA301, ADA302 09:30-11:00 50 Hassina+ Silvia
PA102 sketch     + submission  Esra P. EL 1  (Elysum) 09:00-10:00 6  
ART442 submission      Mehmet A. ADA206 (office) 10:00-11:00 2 -
PA212 Drawing Sibel K. U. EL1 10:00-13:00 26 -
PA331 submission               ----------            proje teslim Sinem E. EL 3 (Elysum) 11:00-12:00 50 -
ARC112 written exam Safiye Ö. ADA301, ADA302, ADA303, ADA304 11:30-13:00 142 Bugu+Sibel+Aliye + Fodei
ART331 submission     ----------   teslim Sinem E. EL 3 (Elysum) 12:00-13:00 37 -
ARC301,2,3,4 sketch Silvia C., Aslıhan A. ADA301, ADA302 14:00-16:00 62 -
MİM212 submission Bugu Ş. ADA218 14:00-16:00 30 Beyhan
PA132 exam Sibel K. U. ADA303 14:00-16:00 47 ----
             
EFL102     Indipendece, Patriot, D-Day, Vision,Victory, Peace, LR1,LR2,LR3,  LR4, TP101,TP102,TP103,TP104, A3.1, A3.7 17:00-17:45 961 Hourakhsh+ Silvia
EGL102     Indipendece, Patriot, D-Day, Vision,Victory, Peace, TP101, TP102 18:00-18:45 500 Carmelo

 

  25 th May 2016 Wednesday (25/05/ 2016 - Çarşamba)
C. Code exams type Lec Class Time no of  stud Inv
İÇM252 Proje teslim Kenan G. ADA101 10:00-11:00 44 ---
MİM252 Proje teslim Kenan G. ADA101 10:00-11:00   ---
ARC142.1,2,3 submission A. Camiz ADA303 09:00-14:00 257 Alena+Hourakhsh   
PA142 submission Esra P. ADA101 10:00-11:00 28 ---
MİM134 Proje teslim Cem Y. ADA219  10:00-12:00 53 ---
İÇM102.1,2 Çizim sınavı Bugu Ş. ADA301,ADA302 11:30-13:00 50 Sinem
ART338 submission  Esra P. ADA101 11:00-11:30 2 ---
PA312  submission Esra P. ADA101 11:00-11:30 10 -
ARC372 submission Aliye M.  ADA218 10:00-11:00 54 ---
ARCH415 submission A. Camiz ADA305 14:00-16:00 30 ---
ARC111.1,2 written exam Safiye Ö. ADA301,ADA302 14:00-16:00 77 Aslıhan+ Aliye
MİM102.1,2 eskiz sınavı Cem Y. ADA219  14:00-16:00 45 -
MFA516 submission Mehmet A. ADA206 (office) 16:00-17:00 25 ----
TFL102 exam   Indipendece, Patriot, D-Day, Vision,Victory 17:00-17:45 300 Valentina
TFL101 exam   Victory, Peace 18:00-18:45 153  

 

  26th May 2016 Thursday (26/05/2016- prş)      
C. Code exams type Lec Class Time no of  stud Inv
ARC403 Panel & Submission Fodei C. ADA105 09:00-17:00 22 Shahin, Kim
INT403 Panel & Submission Fodei C. ADA105      
ARC252.2 Panel & Submission Dusko K. ADA305 09:00-17:00 88 Kenan
MIM122.1 submission Mustafa A. ADA218 09:00-12:00 60 -
ARC401.1,2 exam  Hassina N. ADA104 10:00-11:30 23 -
ARCH461 exam  Hassina N. ADA104 10:00-11:30    
PA112 drawingexam Sibel K. U. ADA304  09:00-11:00 31 -
ARC134.1,2 written exam Şelay A. ADA301, ADA302, ADA303 10:00-11:00 129 Carmelo, Lutz, Tomasz 
INT482 submission Kim B. ADA212 (office) 11:00-12:00 12  
IDES466 submission Kim B. ADA212 (office) 11:00-12:00   -
GRA268 submission Sibel K. U. ADA101 11:30-13:30 11 -
MİM122.2 Çizim sınavı Mustafa A. ADA218 14:00-17:00 47 -
ARC102.1 sketch exam A. Camiz ADA303 14:00-16:00 22 -
INT102 sketch Carmelo C. ADA103 14:00-18:00 24  
ARC102.2,3 sketch exam A. Bruccoleri ADA301 14:00-16:00 48 Nisan
ARC102.5 sketch exam Selay A. ADA302 14:00-16:00 18 -
GRA201 submission  Esra P. EL 1  (Elysum) 15:00-16:00    
GRA202 submission   Esra P. EL 1  (Elysum) 15:00-16:00    
GRA301 submission  Esra P. EL 1  (Elysum) 15:00-16:00 19  
GRA302 submission    Esra P. EL 1  (Elysum) 15:00-16:00    
GRA303 submission Esra P. EL 1  (Elysum) 15:00-16:00    
MFA502 Review Mehmet A. EL 1 15:00-17:00 3 ---
TURK002 exam   Tüm  büyük odalar, Lütfen panodaki servis derslerine bakınız!!! 17:00-17:45 1120 Şelay + Fodei+ Kenan+ Safiye
TURK001 exam   Victory, Peace, 18:00-18:45 155 cem 

 

  27th May 2016 Friday (27/05/2016- Cuma)    
C. Code exams type Lec Class Time no of  stud Inv
ARC402 sketch Fodei C. ADA105, ADA106 09:00-09:45 53 Houssam
ARCH462 sketch Fodei C. ADA105, ADA106      
IDES461 sketch Kim B. ADA103      
INT401 sketch Kim B. ADA103      
IDES462 sketch Kim B. ADA103     -
INT402 sketch Kim B. ADA103      
INT301 sketch Kim B. ADA103 09:00-10:00 29  
INT302 sketch Kim B. ADA103      
IDES361 sketch Kim B. ADA103      
IDES362 sketch Kim B. ADA103      
GRA401 exam  Sibel K. U. EL 1 (Elysum) 09:00-12:00 9 -
GRA402 exam  Sibel K. U. EL 1 (Elysum) 09:00-12:00   -
ARC122.1,2,3,4 submission Safiye Ö. ADA301 10:00-11:00 214  Şelay 
ARC302 sketch Aliye M. BL 10:00-12:00 25 ---
MİM142 teslim Kenan G. AD101 10:00-12:00   -
İÇM142 teslim Kenan G. AD101 10:00-12:00    
ARC201 sketch Dusko K., Hourakhsh  ADA305 09:00-11:00 20+22= 42  
ARC645 / MARC545 Presentation+submission  Valentina D. ADA218 17:00-20:00 19 ---
NH002 exam    Tüm  büyük odalar, Lütfen panodaki servis derslerine bakınız!!! 17:00-17:45 950 Buğu+ Esra+ Aslıhan+ Sinem
NH001 exam    Indipendece, Patriot, D-Day, Vision, 18:00-18:45 212 A. Brucoleri

 

  28th May 2016 Saturday (28/05/2016- cmt)      
C. Code exams type Lec Class Time no of  stud Inv
EGL101     Indipendece, Patriot, D-Day, Vision 10:00-11:00 230 Dusko
ARC352 Oral exam Silvia C. ADA218 09:00-12:30 33 -
MINT502 Oral exam Silvia C. ADA218 12:30-14:00 3 -
             
  30th May 2016 Monday (30/05/2016 - Pzt)      
C. Code exams type Lec Class Time no of  stud Inv
ARC202.2,3,4 sketch Hourakhsh + Valentina ADA304, ADA305 09:00-12:00 64 ----
INT252 submission Kim B. ADA219 09:00-10:00 37 ----
ARC482 submission Hassina N. ADA218 09:00-10:00 51 ----
MIM111 Çizim sınavı Erdaş K. ADA301 10:00-12:00 30 Bruccoleri
MIM112.1,2 Çizim sınavı Erdaş K. ADA302,ADA303 10:00-12:00 85 Safiye+ Cem Y.
PA131,1,2 submission Tamasz Z. ADA218 11:00-12:00 65 ----
ARCH420 submission  Hossein S. ADA203 (Dean`s Office) 14:00-15:00   -
INT372 Panel Carmelo C. ADA103 14:00-16:00 9 Dusko, Camiz
IDES421 Panel Carmelo C. ADA103 14:00-16:00    
ARC101.1 sketch A. Bruccoleri ADA301 14:00-15:30 29 ----
GRA122 submission Merve V. Office (Rectorate 1st floor - 2/1) 14:00-17:00 16 ----
GRA222 submission Merve V. Office (Rectorate 1st floor - 2/1) 14:00-17:00 13 ----
COMP104 Exam    Indipendece, Patriot, D-Day, Vision,Victory, Peace, LR1 17:00-17:45 470 Hassina + Kim
COMP103 Exam    Victory, Peace, Independence, Patriot 18:00-18:45 250  

 

  31st May 2016 Tuesday (31/05/2016- salı)    
C. Code exams type Lec Class Time no of  stud Inv
ARCH465 Panel & Submission Dusko K. ADA304, ADA305 09:00-17:00 81 Valentina
GRA412 submission Sibel K. U. ADA218 09:00-10:30 60 -
ARC101.2 sketch Selay A. ADA302 09:00-10:30 26 ----
INT201 sketch Carmelo C. ADA103 09:00-12:00 30 -
INT202 sketch Carmelo C. ADA103 09:00-12:00   -
GRA122 submission Merve V. Office (Rectorate 1st floor - 2/1) 14:00-17:00 16 ----
GRA222 submission Merve V. Office (Rectorate 1st floor - 2/1) 14:00-17:00 13 ----
MINT506 presentation Mehmet A. ADA221 15:00-16:00 1 Senem, Esra
MINT591 submission Mehmet A. ADA206 16:00-17:00 1  
BIL104     Indipendece, Patriot, D-Day, Vision,Victory, Peace, LR1,LR2,LR3,  LR4, TP101,TP102,TP103 17:00-17:45 719 Tomasz+ A. Camiz

CVEN 205

AE 102

ME 102

Drawing Exam                           ADA 301 16:00-18:00