SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ’de “Yeşil Hat ve Mimarlıklar” Semineri

Tarih: 26/11/2015

Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAU) düzenlediği Yeşil Hattaki Mimarlıklar (Architectures on the Green Line) semineri büyük ilgi gördü. Açılış konuşmasını GAU Yöneticiler Kurulu Üyesi ve Mimarlık-Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Doç.Dr. Hüseyin Sadri’nin yaptığı seminerde, misafir master öğrencisi olarak Roma Sapienza Üniversitesi\`nden gelen Marika Griffo\`ya çalışmalarından ötürü teşekkür edildi. Sadri, daha sonra Roma Sapienza Üniversitesi ile GAÜ arasındaki işbirliğini canlı tutan Yrd.Doç.Dr. Alessandro Camiz’e, Prof. Jose Madrigal\`a, Hassina Nafa\`ya ve bu seminere katkı koyan diğer öğretim kadrosu, öğrenci ve araştırmacıları bu disiplinlerarası ve uluslararası semineri organize ettikleri için kutladı.


 


“Yeşil Hat”ın dünyadaki yeri


 


Seminer Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jose Manuel Pages Madrigal’ın “Yeşil Hat’ın dünyadaki tarihi ve ilk örneklerini anlatmasıyla devam etti.


 


Madrigal, bu konuda yapılan mimari çalışmalara değindiği konuşmasında dünyanın farklı üniversitelerinden özellikle Londra\`daki AA School, Hollanda\`da TU Delft, Girne Amerikan Üniversitesi, İngiltere Oxford Brookes Üniversitesi ve Westminster Üniversitesi\`nden KAÜ\`de araştırma için bulunan öğrencilerin çalışmalarından örnekler göstererek Lefkoşa Yeşil Hat ve Ara bölge hakkında mimari çözümlerle ilgili farklı görüşlerini aktardı.


 


Projelerden örnekler


 


Yrd.Doç.Dr. Alessandro Camiz ve Öğretim Görevlisi Hassina Nafa ise  Lefkoşa’daki Yeşil Hat konusunda katıldıkları atölye çalışmalarında ortaya konulan projelerden örnekler gösterdiler.  Bunun ardından öğrenci ve araştırmacılar Ma\`in Abu Shaikha, Paul Dipe, Ceyda Alçıcıoğlu ve Marika Griffo kendi hazırladıkları projeleri sundular.  Seminer Roma Sapienza Üniversitesi Master Öğrencisi ve GAÜ Misafir Öğrencisi Marika Griffo\`nun hazırladığı film gösterimiyle tamamlandı.