SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ’den Girne’nin Kamusal Alan Eksikliğine Çözüm

Tarih: 05/12/2012
Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen "Mimarlık ve İç Mimarlık Öğrenci Projeleri" konulu sergide yapılan tasarım ve projeler ile turizm başkenti Girne yeniden yaratıldı.

Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs ileri mühendislik disiplinleri eğitim kompleksi Techno Park sergi salonunda düzenlenen serginin açılışı Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Asım Vehbi,Rektör Danışmanı Erhan Vechi ile Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzin Demirkan Türel tarafından yapıldı.

Turizm başkenti Girne’nin tarihi ve doğal mimarisi ile dokusunun korunarak yeniden tasarlanması ile ortaya çıkan çalışmalarda yat limanı, kütüphane, kongre ve kültür merkezi ile yürüyüş yolları ile modern ve eski Girne’nin birarada yaşayacağı tasarımlar dikkat çekti.

Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzin Demirkan Türel, İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri ve Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hossein Sadri konuyla ilgili GAÜ TV’ye önemli açıklamalarda bulundu.

”Çevreye Uyumlu Kent İmajı Yeniden Yaratıldı“

Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzin Demirkan Türel sergi açılışında yaptığı açıklamada sergi ve ortaya çıkan tasarımların öğrenci gelişimi için önemine dikkat çekti. Girne kent imajının çevreye uyumu ile birlikte yeniden tasarlandığını belirten Prof. Dr. Türel, çevreye duyarlı mimar ve iç mimarların yetiştirilmesinin kentlerin gelişimi için önemine dikkat çekti.

”Çevreye ve Tarihe Saygı Mimarlığın Namusudur“

Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hossein Sadri ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri ise konuyla ilgili yaptıkları açıklamada turizm başkenti Girne’nin mekansal olarak yeniden tasarlandığını ve kentin doğal dokusu, tarihi mimarısı ve yeşil alanları korunarak yat limanı, kütüphane, kongre ve kültür merkezi ile yürüyüş yolları ile modern ve eski Girne’nin biraraya getirldiğini ifade ettiler. Girne’nin külrtürel mirası olarak tarihi mimarisinin korunarak modern Girne’nin tasarlanması gerektiğini de vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Hossein Sadri ve Yrd. Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri, kamusal ve kollektif kullanım alan eksikliğinin tasarlanan projeler ile giderilmesine yönelik çözüm önerilerinin de sunulduğunu belirttiler.