SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Yapı Yönetimi Master Programı Dünyanın İlk En İyi 100 Master Programı Arasında

Tarih: 13/12/2013
EDUNIVERSAL sıralamasında Girne Amerikan Üniversitesi dünyanın en iyi 100 yükseklisans programı veren üniversiteleri listesinde yer aldı.

Avrupa Birliği’nin önde gelen yükseköğretimi denetleme ve akreditasyon kurumlarından EDUNIVERSAL tarafından 2012-2013 en iyi yükseklisans programları sıralamasında Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde eğitim veren Yapı Yönetimi yükseklisans programı dünyanın en iyi ilk 100 yükseklisans programı arasında gösterildi.

İşletme alanında dünyanın en iyi üniversiteleri ve programlarını değerlendiren Fransız kuruluş Eduniversal 2012-2013 yılında 31 dalda dünyanın en iyi master programlarını sıraladı. Eduniversal bilim sıralamasına göre Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde yürütülmekte olan Yapı Yönetimi yükseklisans programı kendi dalında dünyanın en iyi ilk 100 master programı arasında yer aldı.

GAÜ Dünya’nın En İyi Üniversiteleri Arasında

Gayrimenkul Yönetimi ve Yapı Yönetimi alanında dünyanın en iyi 100 master programlarını listeleyen Eduniversal bu listede Amerika'dan University of Pennsylvania, New York University, Georgia State University, University of California'nın da içinde bulunduğu 28 üniversite, İngiltere'den London School of Economics (LSE), University of Glasgow ve Oxford Brookes üniversitesi dahil olmak üzere 12 üniversite, Çin'den 5 üniversite, Fransa'dan 5 üniversite, Avustralya'dan 4 Üniversite, Hollanda'dan 3 üniversite, Kanada'dan 3 üniversite, İtalya'dan 2 üniversite ile Suudi Arabistan’dan King Fahd Üniversitesi, İsrail Haifa Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesini Yapı Yönetimi alanında dünyanın en iyi yükseklisans eğitimi veren 100 üniversite listesinde gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi lisansüstü programlar koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri, Eduniversal tarafından yayınlanan en iyi eğitim kurumları listesinin işletme ve yönetim alanında dünyaca geçerli bir değerlendirme olduğunu ve bu değerlendirmenin kriterlerinin programların dünya çapında geçerliliği, programlarda eğitim gören öğrencilerin memnuniyeti ve mezunların başarıları olduğunu belirtti.

Girne Amerikan Üniversitesi Yapı Yönetimi yükseklisans programının en önemli başarısının bu alanda güncel ve eleştirel bilginin aktarılması, disiplinler-arası eğitim prensibi ve Amerikan eğitim sistemi çerçevesinde hem fakülte içindeki Mimarlık ve İç Mimarlık programları hem de GAÜ İşletme Fakültesi bünyesinde yürütülmekte olan çeşitli yükseklisans programlarıyla işbirliği içinde programın tasarlanması olduğuna vurgu yapan Yrd. Doç. Dr. Zeybekoğlu Sadri , özellikle uluslararası öğrenci sayısı açısından ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Yapı Yönetimi yükseklisans programına son yıllarda artan ciddi orandaki talebin programın başarısının göstergesi olduğunu n altını çizerek dünyanın en iyi 100 yükseklisans programı listesinde GAÜ’nün dünyanın önde gelen üniversiteleri ile birlikte yer almasının bölümün hedeflediği bir başarı olduğunu belirtti.