SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

Mimarlıkta Bağlam Kültür ve Biçim İlişkisi GAÜ’de Tartışılıyor

Tarih: 13/12/2013
MİMARLIK: BAĞLAM, KÜLTÜR VE BİÇİM KONULU SEMİNERE AIA EUROPE-AMERİKAN MİMARLAR ENSTİTÜSÜ GÜNEY AVRUPA DİREKTÖRÜ PROF. DR. MURAT SOYGENİŞ KONUŞMACI OLARAK KATILACAK.

Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından "Dünya Problemleri Karşısında Mimarlık" ana teması ile üç yıldır düzenlenen Cuma Seminerleri “Mimarlık: Bağlam, Kültür ve Biçim” konulu seminer ile devam ediyor.

Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Millenium Kompleks Senato Kongre Merkezinde 29 Mart 2013 Cuma günü saat 14.00’te düzenlenecek seminmere Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Soygeniş konuşmacı olarak katılacak.

"Dünya Problemleri Karşısında Mimarlık" (Architecture Facing World Problems) ana başlığı ile 2012-2013 Akademik yılı cuma seminerlerinin yedinci semineri olarak düzenlenecek Mimarlık: Bağlam, Kültür ve Biçim konulu seminer halka açık olarak düzenlenecek ve GAÜ TV’den canlı yayınlanacak.

Prof. Dr. Murat Soygeniş Kimdir?

Murat Soygeniş (Mimar, Prof. Dr.) 1961’de Ankara’da doğdu. 1976 yılında TÜBİTAK Ödülü aldı. 1982’de İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden lisans, 1985’te University at Buffalo / Mimarlık Okulu’ndan lisansüstü derecesini aldı. 1985-1990 yıllarında ABD’de mimar olarak çalıştı, araştırmalarda bulundu ve mesleki geziler gerçekleştirdi. Doktora derecesini aldığı 1995 yılından beri Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak, 2010’dan günümüze de Dekan olarak çalışmalarına devam ediyor. 1982’den başlayarak düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği projelerin ve yapıların bir bölümü mimarlık ve tasarım ödülleri kazandı. Bu çalışmalar yurtiçi ve yurtdışında sergilendi, çeşitli kaynaklarda yayınlandı. Mimarlık üzerine yazdığı kitaplar ulusal ve uluslararası yayınevleri tarafından yayınlanıyor ve bir bölümü başvuru kitabı olarak kullanılıyor. Soygeniş’in çeşitli mesleki üyelikleri arasında TMMOB-MO ve AIA üyelikleri sayılabilir. Soygeniş, 2011 yılından itibaren AIA Europe-Amerikan Mimarlar Enstitüsü Güney Avrupa Direktörlüğü görevini de sürdürüyor.