SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Mimarlık Fakültesi Eğitimde Yeni Dönem Başlatıyor

Tarih: 13/12/2013
Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi ve Türkiye’nin mimarlık ve mühendislik eğitiminde önde gelen üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi arasında akademik işbirliği anlaşması imzalandı.

İki üniversitenin ilgili fakülteleri arasında öğretim üyesi ve öğrenci değişim programları, ortak programlar, araştırmalar ve akademik etkinliklerin yer aldığı anlaşmada Mimarlık alanında öğrencilerin daha fazla fırsatlara sahip olacakları bildirildi.

Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan vekili Yrd. Doç. Dr. Hossein Sadri konuyla ilgili yaptığı açıklamada anlaşmanın her iki üniversitenin öğrencilerinin gelişimi için yeni bir dönem başlattığını ifade ederek önemli açıklmalarda bulundu.

Geçtiğimiz dönem boyuncaYıldız Buluşmaları çerçevesinde GAÜ Mimarlık öğrencilerinin eserlerinin Yıldız Teknik Üniversitesi kampüsünde sergilendiğini hatırlatan Sadri, anlaşma ile GAÜ ana yerleşkesi Girne Kampüs ve diğer uluslararası kampüsleri İngiltere, ABD ve Singapur yerleşkelerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencilerinin eğitimlerine devam edebileceklerini belirterek GAÜ mimarlık bölümü öğrencilerinin de eğitimlerine Yıldız Teknik Üniversitesi İstanbul kampüsünde devam edebileceğini ifade etti.

Ortak programlar yanında çeşitli uluslararası akademik aktivitelerin her iki kampüs’te uygulanacak olmasının da öğrenci gelişimi bakımından önemli katkılar yapacağının altını çizen Sadri, mimarlık kariyerlerine devam eden mezunlarında küresel mimarlık tartışmaları ve mimarlıkta yeni anlayışları bilimsel olarak öğrenmeleri için bir çok ortak uluslararası konfernas ve atolye çalışmalarının planlandığını belirtti.